TÜM FİRMALARIN DİKKATİNE..


Üniversitemiz e-fatura sistemine dahil edildiğinden mal teslimi/hizmet ifası durumunda sorun yaşanmaması için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

* Mal, Hizmet, Yapım ve Abonelik hizmeti aldığımız firmalar tarafından e-arşiv faturası değil e-fatura düzenlenmelidir.

*Düzenlenecek Fatura Tipi: “Kamu” olmalıdır.

* Üniversitemiz adına e-fatura düzenlenirken fatura üzerinde 2 adet vergi kimlik numarası olmalıdır.

* Düzenlenecek faturada, 1. Vergi kimlik numarası ve harcama birimi olarak, mükellefiyet vergi numaramız olan 9650041985- Yıldız Teknik Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı,

*İkincil vergi numarası ve harcama birimi (yönlendirilen birim) olarak 9650590785 - Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü yer almalıdır.

* Fatura bilgilerinin girişiyle ilgili sorun yaşamamak adına e-fatura kesilen programın güncellenmesi veya kullandığınız programla ilgili destek birimiyle görüşmeniz gerekmektedir.

e-fatura iptali durumunda yaşanacak sorunların önlenebilmesi adına sipariş mailinde yazan birim fiyat ve miktarların göz önünde bulundurulması, 7 günlük iptal süresinin aşılmaması için ürün teslim edilmeden faturanın kesilmemesi gerekmektedir. Değişiklik ve iptal durumlarında BAP birimine ivedilikle ulaşılıp bilgi verilmelidir. Firmalar tarafından kullanılan e- fatura programının güncelleme işleminin de yapılması gerekmektedir.

YTÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi