BAP Başvurusu ve Yeni BAPSİS Yazılımı  Hk.

Değerli Yıldız Ailesi,


BAP Koordinasyon Birimine yeni proje başvuruları, 25.04.2017 tarihinden itibaren http://bapsis.yildiz.edu.tr adresinde kullanıma sunulmuş olan BAPSİS sistemi üzerinden tümüyle elektronik olarak yapılacaktır. Başvuruda uyulacak kurallar, sisteme yüklenmesi gereken belgeler, proje destek talebi kabul edilen araştırmacıların BAP Koordinasyon Birimine teslim etmesi gereken belgeler ve diğer hususlardaki kapsamlı açıklamalar BAPSİS sistemi içerisindeki “Yardımcı Bilgiler” menüsü altında verilmiştir. Araştırmacıların süreçleri kolaylıkla yürütebilmeleri ve sorun yaşamamaları için başvuru yapmadan önce gerekli açıklamaları okumaları önemle rica olunur.

Önceden Onaylanmış Halen Devam Etmekte Olan Projelere Yönelik Bilgilendirme:

Önceden desteklenmiş ve halen devam etmekte olan Projelerin; talep, rapor, yayın, harcama vb. tüm işlemleri de BAPSİS sistemi üzerinden yürütülecektir. Bu amaçla eski projeler de BAPSİS sistemine aktarılmış olup, proje kayıtları ile ilgili sorun yaşayan araştırmacıların BAP Koordinasyon Birimi ile iletişime geçmeleri rica olunur.

Kurumsal bilgilerin korunması amacıyla 2016/1. Dönem Gelişme Raporlarının da bir defaya mahsus olarak BAPSİS sistemine yüklenmesi zorunluluğu ortaya çıkmış olup, araştırmacıların ilgili raporlarını yeni sistem üzerinden tekrar sunmaları gerekmektedir. Ayrıca, 2016/2. Dönem Gelişme Raporları da 25.04.2017 tarihinden itibaren BAPSİS üzerinden sisteme yüklenebilecektir.

Yeni BAP Yönerge ve Uygulama Esasları gereğince, BAP Birimi tarafından desteklenen projeler kapsamında üretilen yayınlarda, projenin yayın koşulunun sağlanması için BAP Proje numarasının yayında mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Bundan sonraki süreçlerde projeler kapsamında üretilen yayınlar, sistem tarafından otomatik olarak takip edilecektir. Proje çıktılarının ve araştırmacı üretkenliklerinin değerlendirilebilmesi amacıyla, araştırmacılarımızın önceki dönemlerde yürüttükleri projeler kapsamında yapılmış yayınlarını da AVESİS sisteminde yayın bilgileri çerçevesinde "Yayın üniversitemiz BAP Birimi destekli bir proje kapsamında gerçekleştirilmiş ise işaretleyiniz" başlığı altında güncellemeleri/belirtmeleri gerekmektedir.

Yeni uygulanacak olan BAPSİS'in üniversitemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.


Saygılarımızla,

BAP Koordinatörlüğü


BAPSİS Erişim Linki: http://bapsis.yildiz.edu.tr
Teknik Destek İletişim:
E-Posta: apk@yildiz.edu.tr
Telefon (Dahili): 3431